De geur van bovengenoemde oer-Sallandse producten kwam je al tegemoet bij de kerstmarkt van ZGR Brugstede in Lemelerveld. waar de gevoelstemperatuur vrijdag de dertiende rond het vriespunt daalde. De straten rondom het complex waren gevuld met kramen vol kerstspullen en de creabea’s hadden weer flink hun best gedaan.
Sinds Corona is gekozen voor een opstelling van de kramen buiten met de kniepertjeskraam vlak voor de deur, zodat de geur nog wel dagen waarneembaar zal zijn voor de oudjes. Ook diverse optredens van zangers en dansers maakten het feestje compleet.
Persoonlijk heb ik me tegoed gedaan aan een heerlijk stukje balkenbrij van Natuurlijk Heidepark en heb ik de koop van een foute kersttrui bij team Sukerbiet kunnen weerstaan.
De looproute eindigde traditiegetrouw in het Grand Café, waar het weer een gezellige boel was en de vele vrijwilligers druk waren om iedereen van een hapje en een drankje te voorzien. Als ik om 5 uur huiswaarts ga weet de verkeersregelaar me te vertellen, dat reeds 1500 personen de markt hadden bezocht. Uiteindelijk zijn er meer dan 2000 bezoekers geweest.
Joke en haar team kan met een voldaan gevoel terugkijken op een goed georganiseerd evenement.
Volgende week allemaal nog een gezonde kerstwandeling maken op de Lemelerberg en dan kan het kerstkindje weer geboren worden.
Tekst: Willem van Trui
Foto’s: Hans Heerink